Skip to content

Naujųjų metų sutikimas ir… vaikai?

Kaip švęsti Naujųjų metų sutikimą su vaikais?

Arėja metų pabaiga. Už lango žiema, o dar ir pandemija. Sparčiai daugėja koronaviruso susirgimų, todėl tikrai nerekomenduojama būriuotis patalpose ypač, jei ten renkasi žmonės, nedėvintys kaukių.

Tačiau tai nereiškia, kad neturėtume švęsti Naujųjų metų!

Juk yra daugybė būdų. Galima rinktis vietas, kurios atsakingai imamasi vykdyti saugumo rekomendacijas, svarstyti renginius lauke arba... likti namuose.

dec_2022_600x600-1-300x300
sventne-stovyklos_600x600_3-300x300

Štai keletas idėjų, kad Naujųjų metų išvakarės su šeima būtų šventiškos:

1. Laukite ir skaičiuokite likusias valandas iki vidurdienio, o ne iki vidurnakčio. T.y. Naujųjų metų „vakarėlį“ surenkite ryte – žaidimus, filmus, šokius, pusryčius ar vėlyvuosius pietus.

2. Jei jūsų vaikai yra pakankamai dideli, kad galėtų nemiegoti iki vidurnakčio, leiskite jiems nemiegoti. Jei vaikai dar per maži - pažadinkite juos vidurnaktį. Išeikite į lauką pasitikti Naujųjų metų mėnulio šviesoje. Galite šūkauti ir dūkti lauke, aišku, jei tai netrukdys kaimynams.

3. Susitarkite, nuo kurios valandos pradėsite savo šventę ir kiek valandų bus likę iki Naujųjų. Kiekvienai valandai suplanuokite veiklą – pavyzdžiui, žaisti stalo žaidimus, žiūrėti filmus, sukurti šeimos meno projektą. Užsirašykite veiklas ant lapelių, sudėkite jas į dubenį ir kas valandą ištraukite vis naują veiklą.

4. Įsitikinkite, kad jūsų vakarėlio reikmenys yra paženklinti 2022 metų atributika – kartoniniai akiniai, vakarėlio kepuraitės, lankeliai, karoliai ir tt. Prekių galite nusipirkti internetu arba parduotuvėje. Aišku, vaikams smagu atributiką pasigaminti ir patiems, tik reiktų pradėti ruoštis iš anksto.

5. Įjunkite šventinę muziką ir šokite drauge su vaikais. Šokių vakarėlis – tai visada linksma. Galite pakviesti vaikus ir suaugusius pasipuošti teminiais drabužiais.

6. Pakalbėkite su vaikais apie savo viltis, norus ir troškimus 2022 metams.

7. Skirtingose kultūrose yra maisto produktų, kurie simbolizuoja sėkmę. Manoma, kad granatai simbolizuoja gausą, žirniai – klestėjimą, lęšiai primena monetas, o ilgi makaronai – ilgą gyvenimą. Būkite kūrybingi ruošdami šventinius patiekalus.

8. Įsirenkite barą. Aišku, ne alkoholiniams gėrimams, nes juk vaikai yra pagrindiniai vakarėlio svečiai.

9. Žiūrėkite šventinius filmus, kurių neturėjote progos pamatyti anksčiau.

10. Nuimkite kalėdinius papuošalus, bet palikite eglutę. Papuoškite ja 2022 metų vakarėlio tematinėmis dekoracijomis, piešiniais ar užrašais apie jūsų šeimos viltis ir svajones naujais metais.

11. Šeimos žaidimų vakaras visada smagus laiko praleidimas, tad Naujųjų metų išvakarėse turėtumėte sužaisti keletą žaidimų. Leiskite kiekvienam šeimos nariui pafantazuoti ir sukurti savo stalo žaidimo taisykles.

lms-exp1
lms-stem1
programs-img1
Translate »